Liga angielska - 7. kolejka League Two: Cheltenham Town - Scunthorpe United 1-0 (1-0)

W meczu 7. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 20 października, drużyna Cheltenham Town wygrała ze Scunthorpe United 1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Jonny-Rocks Stadium.

R. Reid 5'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 spotkań zespół Cheltenham Town wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu jedyną bramkę z karnego zdobył Reuben Reid dla jedenastki Cheltenham Town. Bramka padła w tej samej minucie.

W 27. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Williama Boyle'a z Cheltenham Town, a w 35. minucie Lewisa Spence'a z drużyny przeciwnej. W 39. minucie za Elliotta Bondsa wszedł Thomas Sang. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Cheltenham Town.

Trener Scunthorpe United postanowił zagrać agresywniej. W 54. minucie zmienił pomocnika George'a Hornshawa i na pole gry wprowadził napastnika Devarna Greena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 60. minucie kartkę dostał Charlie Raglan, zawodnik Cheltenham Town.

W 61. minucie Lewis Spence został zmieniony przez Johna McAteego, a za Aarona Jarvisa wszedł na boisko Ryan Loft, co miało wzmocnić jedenastkę Scunthorpe United. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Reubena Reida na Andrew Williamsa oraz George'a Lloyda na Aleksa Addaiego. W drugiej połowie nie padły gole.

Rory Watson
60′ Charlie Raglan
George Hornshaw54′
27′ William Boyle
Tyler Cordner
Ben Peter Anthony Tozer
Jacob Bedeau
Matt Blair
Mason O'Malley
39′ Elliott Michael Bonds
Jake Taylor
 5′ (k.) 68′ Reuben James Reid
Aaron Jarvis81′
89′ George Lloyd
Abobaker Eisa
Max Harris
Adam Kelsey
Lewis Freestone
Jai Rowe
39′ Thomas Sang
Alfie Beestin
Conor Thomas
Philipp Kenan Dünnwald-Turan
89′ Alex Addai
Devarn Green54′
Alfie May
Ryan Loft81′
68′ Andrew Williams
John McAtee61′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Cheltenham Town, a zawodnikom gości przyznał jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.