Liga angielska - 7. kolejka League One: Wigan Athletic - Peterborough United 0-1 (0-1)

20 października na DW Stadium odbył się pojedynek 7. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Wigan Athletic i Peterborough United. Mecz zakończył się zwycięstwem Peterborough United 1-0.

J. Clarke-Harris 28'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół Wigan Athletic (”The Latics”) wygrał aż cztery razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Dan Butler z jedenastki gości. Była to szósta minuta starcia.

Jedyną bramkę meczu zdobył Jonson Clarke-Harris dla zespołu Peterborough United. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę przy golu zaliczył Dan Butler.

W 36. minucie Dan Butler został zastąpiony przez Nialla Masona. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Peterborough United.

W 59. minucie w drużynie ”The Latics” doszło do zmiany. Christopher Merrie wszedł za Willa Keane'a. W 66. minucie kartkę dostał Gavin Massey, piłkarz gospodarzy.

Kibice ”The Latics” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Olivera Crankshawa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Joe Garner. Niedługo później trener Peterborough United postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Sirikiego Dembélégo. Na boisko wszedł Ryan Broom, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu w drużynie Wigan Athletic doszło do zmiany. Thelo Aasgaard wszedł za Matta Palmera.

Christy Pym
66′ Gavin Massey
Jack Taylor
88′ Matt Palmer
Joe Ward
Lee Evans
Siriki Dembélé81′
Viv Solomon-Otabor
Reece Brown
81′ Joe Garner
Samuel Szmodics
59′ Will Keane
Ryan Broom81′
88′ Thelo Aasgaard
Flynn Clarke
81′ Oliver Crankshaw
Ethan Hamilton
59′ Christopher Merrie
Louis Samuel Reed
Alex Perry
Mohamed Eisa

Jedenastka ”The Latics” miała 12 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół Wigan Athletic w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości wymieniła dwóch graczy.