Liga angielska - 7. kolejka League One: Shrewsbury Town - Peterborough United 1-0 (1-0)

5 listopada na Montgomery Waters Meadow odbył się mecz 7. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Shrewsbury Town i Peterborough United. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Shrewsbury Town 1-0. Na stadionie zasiadło 4 890 widzów.

7. kolejka Anglia - League One
2019-11-05 20:45 | Stadion: Montgomery Waters Meadow | Widzów: 4890 | Arbiter: D. Handley
Shrewsbury Town FC
Peterborough United FC
1
0
E. Ebanks-Landell 45'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 28 starć drużyna Peterborough United wygrała 10 razy i zanotowała sześć porażek oraz 12 remisów.

Od pierwszych minut drużyna Peterborough United zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Shrewsbury Town była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Peterborough United: Ivanowi Toneyowi w 42. minucie i Rhysowi Bennettowi w pierwszej minucie doliczonego czasu.

W tej samej minucie jedyną bramkę meczu zdobył Ethan Ebanks-Landell dla jedenastki Shrewsbury Town. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Shrewsbury Town.

W 53. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. W 54. minucie sędzia ukarał kartką Davida Edwardsa, piłkarza gospodarzy.

Chwilę później trener Peterborough United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Siriki Dembele, a murawę opuścił George Boyd. W tej samej minucie Marcus Maddison zastąpił Idrisa Kanu. W tej samej minucie w zespole Shrewsbury Town doszło do zmiany. Fejiri Okenabirhie wszedł za Jasona Cummingsa.

Trener Shrewsbury Town wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Louisa Thompsona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić David Edwards. Od 77. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 84. minucie Nathan Thompson został zmieniony przez Joe Warda, co miało wzmocnić jedenastkę Peterborough United. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Shauna Whalleya na Brada Walkera.

Cummings
90′ Joe Murphy
Christy Pym
Omar Beckles
Mark Beevers
 45′ Ethan Ebanks-Landell
Nathan Thompson84′
54′ 65′ David Edwards
George Boyd59′
Josh Laurent
Marcus Maddison 53′ (k.) 59′
Oliver Norburn
Louis Samuel Reed
90′ Shaun James Whalley
Ivan Toney42′
59′ Jason Cummings
Niall Mason
65′ 77′ Louis Thompson
Siriki Dembélé59′
90′ Brad Walker
Joe Ward84′
59′ Fejiri Okenabirhie
Idris Kanu59′

Zawodnicy obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Dopiero 16 listopada drużyna Peterborough United rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie Bury FC. Tego samego dnia Doncaster Rovers FC będzie gościć zespół Shrewsbury Town.