Liga angielska - 7. kolejka League One: Shrewsbury Town FC - Bristol Rovers FC 0-1 (0-1)

W meczu 7. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 20 października, zespół Shrewsbury Town przegrał z Bristolem Rovers 0-1 (0-1). Starcie odbyło się na Montgomery Waters Meadow.

B. Hanlan 15'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 pojedynków zespół Bristolu Rovers wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Brandon Hanlan dla jedenastki Bristolu Rovers. Bramka padła w tej samej minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Zain Westbrooke.

W 23. minucie Scott Golbourne został zastąpiony przez Jana Žambůreka. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Brad Walker ze Shrewsbury Town. Była to 37. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Bristolu Rovers.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Bristol Rovers: Joshui Grantowi w 57. i Cianowi Harriesowi w 66. minucie. W 72. minucie Luke McCormick został zmieniony przez Erhuna Öztümera, a za Jamesa Daly'ego wszedł na boisko Sam Nicholson, co miało wzmocnić zespół Bristolu Rovers. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniela Udoha na Shilowa Traceya.

Trener Shrewsbury Town postanowił zagrać agresywniej. W 88. minucie zmienił pomocnika Brada Walkera i na pole gry wprowadził napastnika Joshuę Danielsa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W doliczonym czasie gry w zespole Bristolu Rovers doszło do zmiany. Edward Upson wszedł za Zaina Westbrooke'a. W drugiej połowie nie padły gole.

Jack Baldwin
23′ Scott Golbourne
Joshua Grant57′
Josh Vela
Josh Hare
Oliver Norburn
David Tutonda
37′ 88′ Brad Walker
Zain Westbrooke90′
Jason Cummings
Luke McCormick72′
Leon Clarke
Brandon Hanlan  15′
82′ Daniel Udoh
Luke Leahy
82′ Shilow Tracey
Cameron Hargreaves
23′ Jan Žambůrek
Sam Nicholson72′
Charlie Caton
Erhun Aksel Öztümer72′
88′ Joshua Daniels
Edward Upson90′

Przewaga jedenastki Shrewsbury Town w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.