Liga angielska - 7. kolejka League One: Hull City AFC - AFC Wimbledon 1-0 (1-0)

20 października na KCOM Stadium odbyło się starcie 7. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Hull City i Wimbledon. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Hull City 1-0.

K. Lewis-Potter 45'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Alex Woodyard z drużyny gości. Była to 17. minuta pojedynku.

W 30. minucie Lewie Coyle zastąpił Josha Emmanula.

Tuż przed końcem pierwszej połowy jedynego gola meczu strzelił Keane Lewis-Potter dla zespołu Hull City (”Tygrysy”). Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Tygrysów”.

W 58. minucie Jack Rudoni został zmieniony przez Ryana Longmana, a za Jaakka Oksanena wszedł na boisko Anthony Hartigan, co miało wzmocnić zespół Wimbledon. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hakeeba Adelakuna na Mallika Wilksa w 64. minucie oraz Josha Magennisa na Toma Eavesa w tej samej minucie. Od 78. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Connal Trueman
30′ Lewie Coyle
Callum Reilly
90′ George Honeyman
Steve Seddon
64′ Hakeeb Adelakun
Jaakko Oksanen58′
73′ Josh Magennis
Jack Rudoni58′
 45′ Keane Lewis-Potter
Joe Pigott
George Long
Nik Tzanev
30′ Josh Emmanuel
Cheye Alexander
Alfie Jones
Nesta Guinness-Walker
Regan Slater
Paul Kalambayi
73′ Tom Eaves
Anthony Hartigan58′
Thomas Mayer
Ryan Longman58′
64′ 89′ Mallik Wilks
Adam Roscrow

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedenastka Hull City wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.