Liga angielska - 7. kolejka League One: Doncaster Rovers FC - Ipswich Town 4-1 (2-1)

20 października na The Keepmoat Stadium odbyło się spotkanie 7. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Doncastra Rovers i Ipswich Town. Mecz zakończył się zwycięstwem Doncastra Rovers 4-1.

J. Wright 15' (samob.)

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 15. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Doncastra Rovers (”Wikingowie”) Joe Wright.

Drużyna gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 28. minucie bramkę wyrównującą zdobył Cameron John. Bramka padła po podaniu Matthewa Smitha.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Wikingów” w 37. minucie spotkania, gdy Benjamin Whiteman strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zaliczył Joshua Sims.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu sędzia pokazał kartkę Andre'owi Dozzellowi, piłkarzowi Ipswich Town. W 60. minucie Emyr Huws został zmieniony przez Teddego Bishopa.

W 61. minucie arbiter pokazał kartkę Aristote'owi Nsiali z zespołu gości.

W 62. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Benjamin Whiteman z ”Wikingów”.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Fejiri Okenabirhie. Po raz kolejny w zdobyciu bramki pomógł Joshua Sims.

W 69. minucie Freddie Sears został zmieniony przez Olivera Hawkinsa, a za Gwiona Edwardsa wszedł na boisko Keanan Bennetts, co miało wzmocnić jedenastkę Ipswich Town. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fejiriego Okenabirhiego na Taylora Richardsa. Po chwili trener Doncastra Rovers postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Joshuę Simsa wszedł Reece James, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Doncastra Rovers utrzymać prowadzenie. W 82. minucie kartkę dostał James Wilson, zawodnik gości.

Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku w zespole ”Wikingów” doszło do zmiany. Ed Williams wszedł za Matthewa Smitha. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-1.

Luke Chambers
15′ (samob.) Joe Wright
Aristote Nsiala61′
Tom Anderson
James Wilson82′
 28′ Cameron John
Myles Kenlock
 37′, 62′ (k.) Benjamin Whiteman
Emyr Huws60′
Jon Taylor
John Nolan
77′ Joshua Sims
Andre Dozzell47′
Madger Antonio Gomes Ajú
Alan Judge
85′ Matthew Smith
Freddie Sears69′
 63′ 77′ Fejiri Okenabirhie
Gwion Edwards76′
Louis Jones
David Cornell
Andy Butler
Mark McGuinness
77′ Reece James
Luke Woolfenden
James Coppinger
Teddy Bishop60′
Jason Eyenga-Lokilo
Jack Lankester
77′ Taylor Richards
Keanan Bennetts76′
85′ Ed Williams
Oliver Hawkins69′

Arbiter nie ukarał ”Wikingów” żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy żółte.