Liga angielska - 7. kolejka League One: Burton Albion FC - Rochdale AFC 0-1 (0-0)

20 października na Pirelli Stadium w Burton-upon-Trencie odbyło się starcie 7. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Burton Albion i Rochdale. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Rochdale 1-0.

M. Lund 49'

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Johnowi-Joe O'Toole'owi z Burton Albion. Była to 35. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rochdale w 49. minucie spotkania, gdy Matthew Lund strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Aaron Morley.

W 50. minucie kartkę otrzymał Hayden Roberts z drużyny gości. W 63. minucie Neal Eardley został zmieniony przez Nialla Ennisa. W tej samej minucie Joe Powell został zmieniony przez Ciarana Gilligana, co miało wzmocnić jedenastkę Burton Albion. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aleksa Newby'ego na Fabia Tavaresa w 75. minucie oraz Jima McNulty'ego na Ryana McLaughlina w tej samej minucie.

Trener Burton Albion postanowił zagrać agresywniej. W 86. minucie zmienił pomocnika Bena Foksa i na pole gry wprowadził napastnika Luke'a Varneya. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Gavin Bazunu
63′ Neal Eardley
Jimmy Keohane
35′ John-Joe O'Toole
Jim McNulty84′
Sam Hughes
Hayden Roberts50′
Kieran Wallace
Tolaji Bola
63′ Joe Powell
Matthew Lund  49′
Stephen Quinn
Alex Newby75′
86′ Ben Fox
Joe Dunne
63′ Ciaran Gilligan
Ryan McLaughlin84′
Jack Roles
Ethan Brierley
63′ Niall Ennis
Stephen Dooley
Steven Lawless
Harrison Hopper
86′ Luke Varney
Fabio Tavares75′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Rochdale w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.