Liga angielska - 7. kolejka Championship: Stoke City FC - Brentford FC 3-2 (2-0)

24 października na bet365 Stadium w Stoke-on-Trencie odbył się mecz 7. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Stoke City i Brentford FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Stoke City 3-2.

M. Forss 70',90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Stoke City (”Garncarze”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W dziewiątej minucie na listę strzelców wpisał się Steven Fletcher. Bramka padła po podaniu Tyrese'a Campbella.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Stoke City, zdobywając kolejną bramkę. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy nie dał szans obrony bramkarzowi James McClean. Asystę przy golu ponownie zaliczył Tyrese Campbell.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Ivan Toney z drużyny gości. Była to 40. minuta pojedynku. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Brentford FC rozpoczął w zmienionym składzie, za Samana Ghoddosa, Madsa Becha weszli Bryan Mbeumo, Mathias Jensen.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 59. minucie wynik na 3-0 podwyższył Tyrese Campbell. Przy strzeleniu gola asystował James McClean.

W 64. minucie Vitaly Janelt został zastąpiony przez Marcusa Forssa.

Piłkarze gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. Gola na 3-1 na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy strzelił Marcus Forss. W zdobyciu bramki pomógł Ivan Toney.

Chwilę później trener Stoke City postanowił bronić wyniku. W 73. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Tyrese'a Campbella wszedł Josh Tymon, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Stoke City utrzymać prowadzenie. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Garncarze: Stevenowi Fletcherowi w 81. i Tashanowi Oakleyowi-Boothemu w 88. minucie.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W pierwszej minucie doliczonego czasu meczu bramkę kontaktową zdobył Marcus Forss.

Zespołowi Brentford FC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Stoke City.

Vitaly Janelt64′
 35′ James McClean
Pelenda Joshua Tunga Dasilva
Jordan Thompson
Rico Henry
88′ Jacob Brown
Sergi Canós Tenes
 9′ 81′ 81′ Steven Fletcher
Ivan Toney40′
 59′ 73′ Tyrese Campbell
Saman Ghoddos46′
Angus Gunn
Luke Daniels
Danny Batth
Dominic Thompson
73′ Josh Tymon
Tarique Fosu
88′ 88′ Tashan Oakley-Boothe
Fredrik Hammar
Nick Powell
Mathias Jensen46′
Lee Gregory
Marcus Forss64′  70′, 90′
81′ Sam Vokes
Bryan Mbeumo46′

Przewaga drużyny Brentford FC w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.