Liga angielska - 7. kolejka Championship: Nottingham Forest - Derby County 1-1 (0-1)

23 października na The City Ground odbyło się starcie 7. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Nottinghamu Forest i Derby County. Mecz zakończył się remisem 1-1.

M. Waghorn 30'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 32 pojedynki drużyna Derby County (”Barany”) wygrała 11 razy i zanotowała 10 porażek oraz 11 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Cyrus Christie z Nottinghamu Forest (”Forest”). Była to 18. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Derby County w 30. minucie spotkania, gdy Martyn Waghorn strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Derby County.

Drugą połowę drużyna Nottinghamu Forest rozpoczęła w zmienionym składzie, za Lewisa Grabbana wszedł Anthony Knockaert.

Zawodnicy Nottinghamu Forest nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 64. minucie Lyle Taylor wyrównał wynik meczu. Sytuację bramkową stworzył Ryan Yates.

Niedługo później trener ”Baranych” postanowił wzmocnić linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Nathana Byrne'a. Na boisko wszedł Duane Holmes, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 86. minucie za Toma Lawrence'a wszedł Louie Sibley. W tej samej minucie w jedenastce Derby County doszło do zmiany. Colin Kazim-Richards wszedł za Martyna Waghorna.

W doliczonej trzeciej minucie starcia kartkę otrzymał Harry Arter z zespołu gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

David Marshall
18′ Cyrus Christie
Nathan Byrne76′
90′ Harry Arter
Kamil Jóźwiak
46′ Lewis Grabban
Martyn Waghorn  30′ 86′
 64′ Lyle James Alfred Taylor
Max Bird
46′ Anthony Knockaert
Duane Holmes76′
Samba Sow
Louie Sibley86′
Alex Mighten
Colin Kazim-Richards86′

Drużyna Nottinghamu Forest zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał piłkarzy Derby County żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła jednego gracza. Natomiast zespół Derby County w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.