Liga angielska - 6. kolejka League Two: Southend United FC - Cheltenham Town FC 0-2 (0-1)

17 października na Roots Hall w Southend-on-Sei odbył się pojedynek 6. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Southend United i Cheltenham Town. Starcie zakończyło się zwycięstwem Cheltenham Town 2-0.

G. Lloyd 52'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cheltenham Town w 10. minucie spotkania, gdy Liam Sercombe zdobył z karnego pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Cheltenham Town.

Zespół Southend United ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 52. minucie wynik ustalił George Lloyd. W zdobyciu bramki pomógł Chris Hussey.

W 56. minucie Emile Acauah został zastąpiony przez Ashleya Nathaniela-George'a. W 57. minucie w zespole Southend United doszło do zmiany. Terrell Egbri wszedł za Kyle'a Taylora. W 67. minucie arbiter ukarał kartką Jasona Demetriou, zawodnika Southend United.

Niedługo później trener Cheltenham Town postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 82. minucie zastąpił zmęczonego George'a Lloyda. Na boisko wszedł Alfie May, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 83. minucie Elliott Bonds został zmieniony przez Conora Thomasa, a za Charliego Raglana wszedł na boisko Lewis Freestone, co miało wzmocnić drużynę Cheltenham Town. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Brandona Goodshipa na Kenny'ego Cokera. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Matt Blair
57′ Kyle Taylor
Elliott Michael Bonds83′
67′ Jason Demetriou
Chris Hussey
Nathan Ralph
Liam Sercombe  10′ (k.)
83′ Brandon Goodship
Christopher Clements
56′ Emile Acauah
Lewis Freestone88′
83′ Kenny Coker
Grant Horton
Richard Taylor
Conor Thomas83′
57′ Terrell Egbri
Alex Addai
56′ Ashley Nathaniel-George
Alfie May82′
Harry Phillips
Reuben James Reid

Jedenastka Southend United zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał piłkarzy Cheltenham Town żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.