Liga angielska - 6. kolejka League Two: Port Vale FC - Salford City FC 1-0 (0-0)

17 października na Vale Park w Stoke-on-Trencie odbył się mecz 6. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Port Vale i Salford City. Starcie zakończyło się zwycięstwem Port Vale 1-0.

C. Montaño 86'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Devante'owi Rodneyowi z Port Vale. Była to 16. minuta pojedynku.

W 38. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 60. minucie za Brunona Andradego wszedł Brandon Thomas-Asante. Po chwili trener Salford City postanowił wzmocnić linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Darrona Gibsona. Na boisko wszedł Alex Denny, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 79. minucie w zespole Port Vale doszło do zmiany. Theo Robinson wszedł za Devante'a Rodneya.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Christian Montaño dla drużyny Port Vale. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki asystował David Worrall.

W samej końcówce starcia w jedenastce Salford City doszło do zmiany. Tom Elliott wszedł za Iana Hendersona. Chwilę później trener Port Vale postanowił bronić wyniku. W czwartej minucie doliczonego czasu spotkania postawił na defensywę. Za pomocnika Danny'ego Whiteheada wszedł Shaun Brisley, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie.

Ibou Touray
90′ Danny Whitehead
Ashley Hunter
16′ 79′ Devante Rodney
James Wilson
 86′ Christian Alexis Montaño Castillo
Ian Henderson 38′ (k.) 89′
Dino Visser
William Evans
90′ Shaun Brisley
Luke Armstrong
79′ Theo Robinson
Tom Elliott89′

Brandon Thomas-Asante60′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał piłkarzy Salford City żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Zespół Port Vale w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.