Liga angielska - 6. kolejka League Two: Newport County AFC - Tranmere Rovers FC 1-0 (1-0)

W pojedynku 6. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 17 października, zespół Newport County wygrał z Tranmere Rovers 1-0 (1-0). Starcie odbyło się na Rodney Parade.

S. Janneh 25'

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 21. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Olivera Banksa, zawodnika gości.

Jedyną bramkę meczu dla Newport County zdobył Saikou Janneh w 25. minucie. W 36. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Joshowi Sheehanowi z Newport County.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Newport County.

Na drugą połowę drużyna Tranmere Rovers wyszła w zmienionym składzie, za Olivera Banksa wszedł Liam Feeney. W 52. minucie sędzia wyrzucił z boiska Paula Lewisa z Tranmere Rovers.

W 65. minucie Otis Mohammed został zmieniony przez Jacka Younga. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Newport County postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 86. minucie zastąpił zmęczonego Saikou Janneha. Na boisko wszedł Padraig Amond, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Trener Tranmere Rovers postanowił zagrać agresywniej. W 87. minucie zmienił pomocnika Jaya Spearinga i na pole gry wprowadził napastnika Jake'a Burtona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Oliver Banks21′ 46′
36′ Josh Sheehan
Otis Jan Mohammed Khan65′
 25′ 86′ Saikou Janneh
Jake Burton87′
86′ Padraig Amond
Daniel Walker-Rice

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gości otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół Newport County w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.