Liga angielska - 6. kolejka League Two: Leyton Orient - Grimsby Town FC 2-3 (1-2)

W starciu 6. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 17 października, zespół Leyton Orient przegrał z Grimsby Town 2-3 (1-2). Spotkanie odbyło się na The Breyer Group Stadium w Londynie.

M. Gibson 90'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem meczów jedenastka Grimsby Town wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Leyton Orient w piątej minucie spotkania, gdy Conor Wilkinson strzelił pierwszego gola. Bramka padła po podaniu Ruela Sotiriou.

Drużyna gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 22. minucie Luke Waterfall wyrównał wynik meczu. Asystę zaliczył George Williams.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się George Williams. Przy zdobyciu bramki pomógł Owen Windsor.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Josh Wright z Leyton Orient. Była to 39. minuta spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Grimsby Town rozpoczął w zmienionym składzie, za Daniela Rosego wszedł James Morton. W 62. minucie Conor Wilkinson został zmieniony przez Jordana Maguire'a-Drewa.

W tej samej minucie Matt Green został zmieniony przez Owurę Edwards, a za George'a Williamsa wszedł na boisko Montel Gibson, co miało wzmocnić drużynę Grimsby Town. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jamiego Turleya na Jobiego McAnuffa.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jordan Maguire-Drew wywołał eksplozję radości wśród kibiców Leyton Orient, zdobywając kolejną bramkę w 74. minucie starcia. Asystę przy golu zanotował Daniel Happe.

Między 75. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Grimsby Town w 90. minucie spotkania, gdy Montel Gibson zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę. W doliczonej trzeciej minucie meczu kartkę otrzymał Jobi McAnuff z zespołu gospodarzy.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-3.

Harry Clifton86′
67′ Jamie Turley
Luke Hendrie
Daniel Happe
Matthew Pollock
James Brophy
Danny Preston
39′ Josh Wright
Luke Waterfall  22′
90′ Craig Clay
Terry Taylor
Ousseynou Cissé
George Williams  32′ 69′
 5′ 62′ Conor Wilkinson
Owura Edwards62′
62′  74′ 75′ Jordan Maguire-Drew
Montel Gibson69′  90′ (k.)
67′ 90′ Jobi McAnuff
James Tilley

Sędzia pokazał cztery żółte kartki piłkarzom Leyton Orient, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast jedenastka Grimsby Town w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.