Liga angielska - 6. kolejka League Two: Harrogate Town FC - Barrow AFC 1-0 (1-0)

W meczu 6. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 17 października, drużyna Harrogate Town zwyciężyła z Barrow AFC 1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na CNG Stadium.

J. Muldoon 22'

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 19. minucie Lewis Hardcastle został zastąpiony przez Jasona Taylora.

Jedyną bramkę meczu dla Harrogate Town zdobył Jack Muldoon w 22. minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się William Smith.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Harrogate Town.

W 51. minucie kartkę dostał Lindsay Yoan, piłkarz Barrow AFC. W 59. minucie Tom Beadling został zmieniony przez Harrisona Bigginsa, co miało wzmocnić zespół Barrow AFC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Calvina Millera na Brendana Kiernana.

Trener Barrow AFC postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił obrońcę Lindsay Yoan i na pole gry wprowadził napastnika Diora Angusa, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Harrogate Town doszło do zmiany. Aaron Martin wszedł za Jona Steada. W 74. minucie kartkę obejrzał Bradley Barry z jedenastki gości.

Kgosietsile Ntlhe
66′ Calvin Miller
Lewis Hardcastle19′
 22′ Jack Muldoon
Luke James
73′ Jon Stead
Josh Kay
Joe Cracknell
Josh Lillis
Daniel Jones
Connor Brown
66′ Brendan Kiernan
Harrison Biggins59′
Connor Kirby
Mike Jones
Tom Walker
Jason Taylor19′
73′ Aaron Martin
Dior Angus72′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał zawodników Harrogate Town żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna Barrow AFC wykorzystała wszystkie zmiany.