Liga angielska - 6. kolejka League Two: Crawley Town FC - Morecambe FC 4-0 (0-0)

W pojedynku 6. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 17 października, drużyna Crawley Town wysoko wygrała z Morecambe 4-0 (0-0). Mecz odbył się na The People's Pension Stadium.

T. Frost 77'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 spotkań drużyna Crawley Town wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach jedenastka Crawley Town próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 33. minucie za Aleksa Kenyona wszedł Yann Songo'o.

Drugą połowę zespół Crawley Town rozpoczął w zmienionym składzie, za Ashleya Nadesana wszedł Max Watters.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Crawley Town w 52. minucie spotkania, gdy George Francomb zdobył pierwszą bramkę. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał George'owi Francombowi z jedenastki gospodarzy. Była to 54. minuta meczu.

Drużyna Morecambe ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 67. minucie na listę strzelców wpisał się Max Watters. W zdobyciu bramki pomógł Jack Powell.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Morecambe doszło do zmiany. Liam McAlinden wszedł za Carlosa Gomesa.

W 71. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Max Watters z Crawley Town.

Niedługo później Tyler Frost wywołał eksplozję radości wśród kibiców Crawley Town, strzelając kolejnego gola w 77. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola pomagał Sam Matthews.

W 79. minucie Tyler Frost został zmieniony przez Tarryna Allarakhię, a za Jacka Powella wszedł na boisko Nathan Ferguson, co miało wzmocnić zespół Crawley Town. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cole'a Stocktona na Nathaniela Knighta-Percivala. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-0.

Jake Turner
 52′ 54′ George Francomb
Liam Gibson
 77′ 79′ Tyler Jayden Frost
Aaron Wildig
Jake Hessenthaler
John O'Sullivan
Sam Matthews
Carlos Mendes Gomes69′
87′ Jack Powell
Alex Kenyon33′
46′ Ashley Nadesan
Kelvin Mellor
87′ Nathan Ferguson
Ben Pringle
79′ Tarryn Allarakhia
Jordan Slew
Brian Galach
Yann Songo'o33′
46′  67′, 71′ Max Watters
Liam McAlinden69′

Drużyna Crawley Town była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia nie ukarał zawodników Morecambe żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.