Liga angielska - 6. kolejka League One: Swindon Town FC - Sunderland AFC 0-2 (0-1)

17 października na The County Ground odbył się pojedynek 6. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Swindon Town i Sunderland AFC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sunderland AFC 2-0.

C. Maguire 57'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Dionowi Donohue ze Swindon Town. Była to 16. minuta meczu.

W 19. minucie Jordan Willis zastąpił Jacka Diamonda.

Trzeba było trochę poczekać, aby Charlie Wyke wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sunderland AFC (”Czarne Koty”), strzelając gola w 37. minucie pojedynku. Sytuację bramkową stworzył Lynden Gooch.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sunderland AFC.

Drugą połowę jedenastka Swindon Town rozpoczęła w zmienionym składzie, za Roba Hunta, Diallanga Jaiyesimiego weszli Jordan Stevens, Jonny Smith.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sunderland AFC w 57. minucie spotkania, gdy Chris Maguire zdobył z karnego drugą bramkę. W 58. minucie Tyler Smith został zmieniony przez Hallama Hopego, co miało wzmocnić jedenastkę Swindon Town. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Chrisa Maguire'a na Aidena O'Briena w 89. minucie.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Swindon Town: Matthew Smithowi w 81. i Jonathanowi Groundsowi w 83. minucie. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Lee Burge
46′ Rob Hunt
Jordan Willis19′
Mathieu Baudry
Luke O'Nien
83′ Jonathan Grounds
Bailey Wright
16′ Dion Donohue
Max Power
46′ Diallang Jaiyesimi
Grant Leadbitter
81′ Matthew Smith
Chris Maguire  57′ (k.) 89′
58′ Tyler Smith
George Dobson
46′ Jonny Smith
Jack Diamond19′
Joel Grant
Danny Graham
46′ Jordan Stevens
Will Grigg
58′ Hallam Hope
Aiden O'Brien89′

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Swindon Town pokazał trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka ”Czarnych Kot” wymieniła dwóch graczy.