Liga angielska - 6. kolejka League One: Portsmouth FC - Doncaster Rovers FC 0-1 (0-0)

W starciu 6. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 17 października, zespół Portsmouth FC przegrał z Doncastrem Rovers 0-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Fratton Park.

R. James 79'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Doncastra Rovers (”Wikingowie”) wygrała dwa razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Od 11. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 59. minucie Ronan Curtis został zmieniony przez Michaela Jacobsa. Chwilę później trener ”Pompey” postanowił wzmocnić linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Ellisa Harrisona. Na boisko wszedł John Marquis, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Doncastra Rovers w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 79. minucie bramkę zdobył Reece James. Sytuację bramkową stworzył Joshua Sims.

W 81. minucie Ben Close został zmieniony przez Ryana Williamsa, co miało wzmocnić jedenastkę Portsmouth FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fejiriego Okenabirhiego na Matthewa Smitha. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Madgerowi Antoniowi z Doncastra Rovers. Była to 90. minuta meczu.

Madger Antonio Gomes Ajú90′
38′ Marcus Harness
Jon Taylor63′
59′ Ronan Curtis
Reece James  79′ 11′
81′ Ben Close
Benjamin Whiteman
Andy Cannon
James Coppinger64′
62′ Ellis Harrison
Jason Eyenga-Lokilo
59′ Michael Jacobs
Taylor Richards64′
Bryn Morris
Joshua Sims63′
81′ Ryan Williams
Matthew Smith90′
62′ John Marquis
Ed Williams

Drużyna Portsmouth FC miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Doncastra Rovers pokazał trzy.