Liga angielska - 6. kolejka League One: Peterborough United - Oxford Utd 2-0 (1-0)

W meczu 6. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 17 października, drużyna Peterborough United zwyciężyła z Oxford Utd 2-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Weston Homes Stadium.

S. Dembélé 65'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 pojedynków jedenastka Peterborough United wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 23. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Seana Clare'a z Oxford Utd, a w 27. minucie Joe Warda z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Peterborough United w 43. minucie spotkania, gdy Joe Ward strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Jack Taylor.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Peterborough United.

W 58. minucie arbiter pokazał kartkę Jamesowi Henry'emu z Oxford Utd. W 61. minucie Daniel Agyei zastąpił Dericka Oseia.

Jedenastka Oxford Utd ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy nie dał szans obrony bramkarzowi Siriki Dembélé. Bramka padła po podaniu Joe Warda.

W 67. minucie sędzia pokazał kartkę Sirikiemu Dembélému, piłkarzowi gospodarzy. W 69. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Álex Gorrín, Sam Winnall, a na ich miejsce weszli Mark Sykes, Liam Kelly. Po chwili trener Peterborough United postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Samuela Szmodicsa. Na boisko wszedł Ryan Broom, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania w jedenastce Peterborough United doszło do zmiany. Ethan Hamilton wszedł za Sirikiego Dembélégo. W 88. minucie arbiter przyznał kartkę Danowi Butlerowi z zespołu gospodarzy. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Sam Long
88′ Dan Butler
Josh Ruffles
Reece Brown
Mark Sykes69′
 43′ 27′ Joe Ward
Anthony Forde
 65′ 67′ 86′ Siriki Dembélé
Liam Kelly69′
Jack Taylor
James Henry58′
78′ Samuel Szmodics
James Hanson
78′ Ryan Broom
Marcus McGuane
Flynn Clarke
Alejandro Rodríguez Gorrín69′
86′ Ethan Hamilton
Rob Hall
Louis Samuel Reed
Derick Osei Yaw61′
Mohamed Eisa
Sam Winnall69′

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Peterborough United, a w drugiej dwie. Piłkarze gości otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Drużyna Peterborough United w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.