Liga angielska - 6. kolejka League One: Milton Keynes Dons FC - Gillingham FC 2-0 (1-0)

17 października na Stadium mk odbył się pojedynek 6. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Milton Keynes Dons i Gillingham FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Milton Keynes Dons 2-0.

C. Morris 47'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 spotkań jedenastka Milton Keynes Dons wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Cameron Jerome wywołał eksplozję radości wśród kibiców Milton Keynes Dons, strzelając gola w 19. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola asystował Regan Poole.

W 33. minucie sędzia przyznał kartkę Louisowi Thompsonowi z Milton Keynes Dons. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Milton Keynes Dons.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Milton Keynes Dons w 47. minucie spotkania, gdy Carlton Morris zdobył drugą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Louis Thompson.

W 49. minucie Declan Drysdale został zmieniony przez Johna Akinde'a. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 56. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Scottowi Robertsonowi i George'owi Williamsowi. W 67. minucie boisko opuścili piłkarze Gillingham FC: Josh Eccles, Trae Coyle, a na ich miejsce weszli Scott Robertson, Dominic Samuel.

Chwilę później trener Milton Keynes Dons postanowił wzmocnić linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Camerona Jerome'a. Na boisko wszedł Joe Mason, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 84. minucie sędzia ukarał kartką Davida Kasumu, zawodnika Milton Keynes Dons. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Jack Bonham
56′ George Benjamin Williams
Connor Ogilvie
33′ 82′ Louis Thompson
Kyle Dempsey
79′ Scott Fraser
Scott Robertson56′ 67′
Daniel Harvie
Declan Drysdale49′
84′ David Kasumu
Dominic Samuel67′
 19′ 69′ Cameron Jerome
Vadaine Oliver
 47′ Carlton Morris
Robbie McKenzie
82′ Ben Gladwin
Trae Coyle67′
79′ Jordan Houghton
Josh Eccles67′
Lasse Sørensen
John Akinde49′
69′ Joe Mason
Alexander MacDonald

Jedenastka Milton Keynes Dons była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Milton Keynes Dons, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną.