Liga angielska - 6. kolejka League One: Ipswich Town - Accrington Stanley FC 2-0 (0-0)

17 października na Portman Road odbyło się starcie 6. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Ipswich Town i Accrington Stanley. Mecz zakończył się zwycięstwem Ipswich Town 2-0.

F. Sears 71'

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Ipswich Town (”The Tractor Boys”) w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 54. minucie bramkę zdobył Gwion Edwards. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Drużyna gości (”Stanley”) ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół ”The Tractor Boys”, strzelając kolejnego gola. W 71. minucie na listę strzelców wpisał się Freddie Sears. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Alan Judge.

W 74. minucie za Emyra Huwsa wszedł John Nolan. W 75. minucie Séamus Conneely został zmieniony przez Ryana Cassidy'ego, co miało wzmocnić jedenastkę Accrington Stanley. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alana Judge'a na Keanana Bennettsa w 84. minucie oraz Freddiego Searsa na Tyreece'a Simpsona w czwartej minucie doliczonego czasu spotkania. W 80. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Camerona Burgessa z Accrington Stanley, a w 81. minucie Luke'a Chambersa z drużyny przeciwnej.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Toby Savin
81′ Luke Chambers
Michael Nottingham
74′ Emyr Huws
Jonathan Russell
Andre Dozzell
Tariq Uwakwe
 54′ Gwion Edwards
Séamus Conneely75′
84′ Alan Judge
Joe Cameron Pritchard
 71′ 90′ Freddie Sears
Harvey Rodgers
74′ John Nolan
Thomas Scully
84′ Keanan Bennetts
Thomas David Allan
90′ Tyreece Simpson
Ryan Cassidy75′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Accrington Stanley w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika.