Liga angielska - 6. kolejka Championship: Sheffield Wednesday FC - Brentford FC 1-2 (1-2)

21 października na Hillsborough odbył się pojedynek 6. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Sheffield Wednesday i Brentford FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Brentford FC 2-1.

I. Toney 7',30'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 meczów zespół Brentford FC wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Brentford FC w siódmej minucie spotkania, gdy Ivan Toney zdobył pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć strzelonych goli.

Zawodnicy gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Callum Paterson. Przy zdobyciu bramki asystował Kadeem Harris.

Szybko po stracie gola zespół Brentford FC znów pokazał swoją wyższość. W 30. minucie Ivan Toney dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę przy bramce zaliczył Vitaly Janelt.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Sheffield Wednesday wyszła w zmienionym składzie, za Aleksa Hunta wszedł Joey Pelupessy. W 51. minucie Josh Windass został zastąpiony przez Fisaya Dele'a-Bashiru.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Mosesowi Odubajo z zespołu gospodarzy. Była to 73. minuta spotkania. W drugiej połowie nie padły gole.

David Raya Martin
73′ Moses Odubajo
Rico Henry
46′ Alex Hunt
Pelenda Joshua Tunga Dasilva
Barry Bannan
Mathias Jensen
Adam Reach
Vitaly Janelt
 25′ Callum Paterson
Bryan Mbeumo55′
72′ Jack Marriott
Ivan Toney  7′, 30′
51′ Josh Windass
Saman Ghoddos77′
Joe Wildsmith
Luke Daniels
Julian Börner
Mads Bech Sørensen58′
51′ Fisayo Dele-Bashiru
Dominic Thompson
Liam Palmer
Sergi Canós Tenes55′
46′ Joey Pelupessy
Tarique Fosu77′
Elias Kachunga
Fredrik Hammar
72′ Jordan Rhodes
Marcus Forss

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Sheffield Wednesday przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.