Liga angielska - 6. kolejka Championship: Reading FC - Wycombe Wanderers FC 1-0 (0-0)

W starciu 6. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 20 października, drużyna Reading FC wygrała z Wycombe Wanderers 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Madejski Stadium.

Lucas João 63'

Już w pierwszych minutach drużyna Reading FC (”The Royals”) próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Lucasowi João z Reading FC. Była to 35. minuta spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 57. minucie w jedenastce Reading FC doszło do zmiany. Tomás Esteves wszedł za Thomasa Holmesa. W tej samej minucie za Yakou Meïtégo wszedł Alfa Semedo.

Dopiero w drugiej połowie Lucas João wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”The Royals”, zdobywając bramkę w 63. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki pomógł Liam Moore.

Chwilę później trener Wycombe Wanderers postanowił wzmocnić linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Scotta Kashketa. Na boisko wszedł Fred Onyedinma, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku sędzia przyznał kartkę Andrewowi Rinomhocie z zespołu gospodarzy. Niedługo później trener ”The Royals” postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Michaela Olise'a wszedł Thomas Mcintyre, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie.

Ryan Allsop
57′ Thomas Holmes
Joe Jacobson
78′ Andrew Ferai Rinomhota
Matt Bloomfield80′
57′ Yakou Meïté
Curtis Thompson
Oviemuno Dominic Ejaria
Dennis Adeniran
Josh Laurent
Daryl Jeremiah Horgan
89′ Michael Olise
Scott Kashket64′
 63′ 35′ Lucas Eduardo Santos João
Alex Samuel68′
Luke Southwood
David Stockdale
57′ Tomás do Lago Pontes Esteves
Darius Charles
Lewis Jack Gibson
Nicholas Freeman
89′ Thomas Mcintyre
Anis Mehmeti80′
Omatsone Folarin Aluko
David Wheeler
57′ Alfa Semedo Esteves
Adebayo Akinfenwa68′
George Alexandru Puşcaş
Fred Onyedinma64′

Jedenastka ”The Royals” była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał piłkarzy Wycombe Wanderers żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.