Liga angielska - 6. kolejka Championship: Millwall FC - Luton Town FC 2-0 (1-0)

W spotkaniu 6. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 20 października, zespół Milwall FC zwyciężył z Lutonem Town 2-0 (1-0). Starcie odbyło się na The Den w Londynie.

C. Mahoney 79'

Od pierwszych minut jedenastka Milwall FC (”Lwy”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Lutonu Town była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Ryanowi Leonardowi z jedenastki gospodarzy. Była to 38. minuta pojedynku.

W czwartej minucie doliczonego czasu do własnej bramki trafił zawodnik Lutonu Town Martin Cranie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Lwego”.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu sędzia ukarał kartką Ryana Woodsa, piłkarza Milwall FC. W 60. minucie Luke Berry został zmieniony przez Joseffa Morrella.

W 64. minucie w drużynie Milwall FC doszło do zmiany. Scott Malone wszedł za Matta Smitha. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Martin Cranie z Lutonu Town. W 69. minucie w zespole Lutonu Town doszło do zmiany. Elliott Lee wszedł za Dannego Hyltona.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Milwall FC w 79. minucie spotkania, gdy Connor Mahoney zdobył drugą bramkę. Asystę zanotował Ryan Leonard.

W 80. minucie Mason Bennett został zmieniony przez Kennetha Zohore'a, a za Connora Mahoneya wszedł na boisko Ben Thompson, co miało wzmocnić zespół Milwall FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Matthew Pearsona na George'a Moncura. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Rhys Norrington-Davies
38′ Ryan Leonard
Luke Berry60′
Jed Wallace
Jordan Clark
 79′ 86′ Connor Mahoney
Kazenga LuaLua
60′ Ryan Woods
Pelly Ruddock Mpanzu
80′ Mason Bennett
Glen Rea
64′ Matt Smith
Danny Hylton69′
Frank Fielding
James Shea
64′ Scott Malone
Tom Lockyer
Alex Pearce
Kiernan Dewsbury-Hall
86′ Ben Thompson
George Moncur87′
Shaun Williams
Joseff Morrell60′
Tom Bradshaw
Ryan Tunnicliffe
80′ Kenneth Zohore
Elliott Lee69′

”Lwe” obejrzały w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.