Liga angielska - 6. kolejka Championship: Huddersfield Town FC - Derby County 1-0 (0-0)

W meczu 6. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 20 października, drużyna Huddersfield Town wygrała z Derby County 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na John Smith's Stadium.

J. Bacuna 53'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 pojedynków zespół Huddersfield Town (”The Terriers”) wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo aż osiem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę ”The Terriers” w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 53. minucie bramkę zdobył Juninho Bacuna. Asystę zanotował Harry Toffolo.

W 55. minucie Isaac Mbenza został zmieniony przez Christophera Schindlera. W następstwie utraty gola trener Derby County postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił obrońcę Graeme'a Shinniego i na pole gry wprowadził napastnika Martyna Waghorna. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 63. a 79. minutą, boisko opuścili ”The Terriers”: Carel Eiting, Pipa Ávila, na ich miejsce weszli: Lewis O'Brien, Demeaco Duhaney. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Toma Lawrence'a, Lee Buchanana zajęli: Duane Holmes, Colin Kazim-Richards.

Od 84. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

David Marshall
79′ Gonzalo Ávila Gordon
Max Bird
 53′ Juninho Bacuna
Nathan Byrne84′
65′ Carel Eiting
Lee Buchanan78′
Jonathan Hogg
Graeme Shinnie63′
Josh Koroma
Jason Knight
86′ Fraizer Campbell
Kamil Jóźwiak
55′ Isaac Mbenza
Tom Lawrence63′
Joel Pereira Castro
Kelle Roos
Jaden Brown
Craig Forsyth
79′ Demeaco Duhaney
Mike te Wierik
55′ Christopher Schindler
Duane Holmes63′
65′ Lewis O'Brien
Jahmal Hector-Ingram
Alex Pritchard
Colin Kazim-Richards78′
Adama Diakhaby
Martyn Waghorn63′ 90′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.