Liga angielska - 6. kolejka Championship: Coventry City FC - Swansea City AFC 1-1 (1-1)

20 października na St Andrew's Trillion Trophy Stadium w Birminghamie odbyło się starcie 6. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Coventry City i Swansea City. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

6. kolejka Anglia - Championship
2020-10-20 20:45 | Stadion: St Andrew's Trillion Trophy Stadium | Arbiter: Keith Stroud
Coventry City FC
Swansea City AFC
1
1
J. Shipley 19'
A. Ayew 41'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Swansea City wygrała aż trzy razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Coventry City (”Błękitni”) w 19. minucie spotkania, gdy Jordan Shipley zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Matt Godden.

Jedenastka Coventry City niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 22 minuty, drużyna gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Andre Ayew. Asystę przy golu zanotował Jake Bidwell.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę zespół Swansea City rozpoczął w zmienionym składzie, za Viktora Gyökeresa wszedł Jay Fulton. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Jake Bidwell ze Swansea City. Była to 56. minuta spotkania.

W 64. minucie Jordan Shipley został zastąpiony przez Liama Kelly'ego. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Swansea City doszło do zmiany. Liam Cullen wszedł za Jamala Lowe'a. Niedługo później trener Coventry City postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Sama McCalluma. Na boisko wszedł Josh Pask, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Connor Roberts
79′ Sam McCallum
Korey Smith
Callum O'Hare
Jake Bidwell56′
 19′ 64′ Jordan Shipley
Steven Benda
79′ Josh Pask
Kyle Naughton
Leo Skiri Østigård
Jay Fulton46′
64′ Liam Kelly
Yan Dhanda

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia nie ukarał ”Błękitnych” żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Drużyna ”Błękitnych” w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Zespół gości w drugiej połowie także wymienił dwóch graczy.