Liga angielska - 6. kolejka Championship: Cardiff City FC - AFC Bournemouth 1-1 (0-1)

W meczu 6. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 21 października, drużyna Cardiff City zremisowała z Bournemouth 1-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Cardiff City Stadium.

D. Solanke 35'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Bournemouth (”The Cherries”) wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Już w pierwszych minutach zespół Bournemouth próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do ”The Cherries” w 35. minucie spotkania, gdy Dominic Solanke strzelił pierwszego gola. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy golu zanotował Jack Stacey.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Bournemouth.

Wysiłki podejmowane przez zespół Cardiff City w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 62. minucie na listę strzelców wpisał się Harry Wilson. Sytuację bramkową stworzył David Hoilett.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Seana Morrisona, zawodnika gospodarzy. W 69. minucie za Marlona Packa wszedł Joe Ralls. Od 72 minuty boisko opuścili zawodnicy Bournemouth: Arnaut Groeneveld, Dominic Solanke, Adam Smith, na ich miejsce weszli: Rodrigo Riquelme, Sam Surridge, Jack Simpson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Roberta Glatzla, Oluwaseyiego Oji zajęli: Kieffer Moore, Josh Murphy.

W 90. minucie sędzia pokazał kartkę Joe Rallsowi z drużyny gospodarzy. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Chris Mepham
66′ Sean Morrison
Diego Rico Salguero
Curtis Nelson
Steve Cook
Joel Bagan
Jefferson Andrés Lerma Solís
69′ Marlon Pack
Jack Stacey
79′ Oluwaseyi Babajide Ojo
Dan Gosling
David Junior Hoilett
Adam Smith90′
Will Vaulks
Junior Stanislas
 62′ Harry Wilson
Dominic Solanke  35′ 87′
72′ Robert Nesta Glatzel
Philip Billing
79′ Josh Murphy
Lewis Cook
69′ 90′ Joe Ralls
Nnamdi Ofoborh
Gavin Whyte
Rodrigo Riquelme Reche84′
72′ Kieffer Moore
Sam Surridge87′

Przewaga zespołu ”The Cherries” w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Cardiff City przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.