Liga angielska - 5. kolejka League Two: Southend United FC - Exeter City FC 2-2 (1-1)

W pojedynku 5. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 10 października, drużyna Southend United zremisowała z Exeter City 2-2 (1-1). Mecz odbył się na Roots Hall w Southend-on-Sei.

A. Fisher 90'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 starć zespół Exeter City wygrał sześć razy i tyle samo razy przegrywał. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Southend United w 26. minucie spotkania, gdy Brandon Goodship zdobył pierwszą bramkę.

Zespół gości wyrównał wynik meczu. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się Joel Randall. W zdobyciu bramki pomógł Ryan Bowman.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 57. minucie Matt Jay został zmieniony przez Jake'a Caprice'a.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Southend United w 65. minucie spotkania, gdy Jason Demetriou strzelił z karnego drugiego gola. W 73. minucie Ryan Bowman został zmieniony przez Bena Seymoura, co miało wzmocnić drużynę Exeter City. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Brandona Goodshipa na Ashleya Nathaniela-George'a.

Trener Exeter City postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił obrońcę Rory'ego McArdle'a i na pole gry wprowadził napastnika Aleksa Fishera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Exeter City przyniosły efekt bramkowy. W doliczonej piątej minucie starcia wynik ustalił Alex Fisher.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Lewis Page
 65′ (k.) Jason Demetriou
Joel Randall  40′
 26′ 79′ Brandon Goodship
Jack Sparkes
79′ Ashley Nathaniel-George
Nicky Ajose
Harry Phillips
Alex Fisher82′  90′
Matt Rush
Ben Seymour73′

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła jednego gracza. Natomiast zespół Exeter City w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.