Liga angielska - 5. kolejka League Two: Cambridge United FC - Newport County AFC 2-1 (1-0)

W pojedynku 5. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 10 października, drużyna Cambridge United wygrała z Newport County 2-1 (1-0). Starcie odbyło się na Abbey Stadium.

S. Twine 67'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 spotkań zespół Newport County wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Scottowi Bennettowi z Newport County. Była to 25. minuta starcia.

Nagle to piłkarze Cambridge United otworzyli wynik. W 38. minucie Paul Mullin dał prowadzenie swojej drużynie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Asystę przy golu zanotował Wes Hoolahan.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Cambridge United.

W 54. minucie za Padraiga Amonda wszedł Kevin Ellison.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Cambridge United, zdobywając kolejną bramkę. W 61. minucie Paul Mullin po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0. Przy strzeleniu gola po raz kolejny pomógł Wes Hoolahan.

W 63. minucie w drużynie Newport County doszło do zmiany. Saikou Janneh wszedł za Scotta Bennetta. W 65. minucie arbiter przyznał kartkę Adamowi Mayowi z zespołu gospodarzy.

Piłkarze Newport County szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Scott Twine.

W 76. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Paula Mullina z Cambridge United, a w 90. minucie Ryana Haynesa z drużyny przeciwnej. Jedenastce Newport County zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Cambridge United.

Scott Twine  67′
65′ 76′ Adam May
Josh Sheehan
81′ Wes Hoolahan
Tristan Abrahams
 38′, 61′ 76′ 81′ Paul Mullin
Kevin Ellison54′
76′ Hiram Boateng
Bradley Webb
81′ Joe Ironside
Robbie Willmott78′
81′ Harvey Knibbs
Saikou Janneh63′

Jedenastka Cambridge United zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.