Liga angielska - 5. kolejka League Two: Bradford City AFC - Harrogate Town FC 0-1 (0-0)

W meczu 5. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 12 października, drużyna Bradford City przegrała z Harrogate Town 0-1 (0-0). Pojedynek odbył się na The Utilita Energy Stadium.

5. kolejka Anglia - League Two
2020-10-12 20:45 | Stadion: The Utilita Energy Stadium | Arbiter: Darren Drysdale
Bradford City AFC
Harrogate Town FC
0
1
L. Kerry 74'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Josh Falkingham z zespołu gości. Była to 19. minuta starcia.

Drugą połowę drużyna Bradford City rozpoczęła w zmienionym składzie, za Garetha Evansa wszedł Callum Cooke. W 59. minucie kartkę otrzymał Tyler French z Bradford City.

Po chwili trener Bradford City postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Billy'ego Clarke'a. Na boisko wszedł Austin Samuels, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Bramkarz Bradford City wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu aż dziewięć razy, ale nie zachował czystego konta. W 74. minucie bramkę zdobył Lloyd Kerry. Asystę zaliczył Jack Muldoon.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał kartkę Elliotowi Wattowi, piłkarzowi Bradford City. W 80. minucie Jon Stead został zastąpiony przez Aarona Martina. W 81. minucie Clayton Donaldson został zmieniony przez Kurtisa Guthriego, co miało wzmocnić jedenastkę Bradford City. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jacka Muldoona na Brendana Kiernana.

James Belshaw
59′ Tyler French
Josh Falkingham19′
46′ Gareth Evans
George Thomson
69′ Billy Clarke
Lloyd Kerry  74′
76′ Elliot Watt
Calvin Miller
Lee Novak
Jon Stead80′
81′ Clayton Donaldson
Brendan Kiernan83′
46′ Callum Cooke
Connor Kirby
Harry Pritchard
Tom Walker
81′ Kurtis Guthrie
Aaron Martin80′
69′ Austin Samuels

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Bradford City, a piłkarzom gości przyznał jedną.

Zespół Bradford City w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.