Liga angielska - 5. kolejka League Two: Barrow AFC - Leyton Orient 1-1 (1-0)

W meczu 5. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 10 października, drużyna Barrow AFC zremisowała z Leyton Orient 1-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Progression Solicitors Stadium w Barrow-in-Furness.

5. kolejka Anglia - League Two
2020-10-10 16:00 | Stadion: Progression Solicitors Stadium | Arbiter: Andy Haines
Barrow AFC
Leyton Orient
1
1
J. Kay 16'
D. Johnson 50'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Samowi Lingowi z Leyton Orient.

W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania czerwoną kartkę obejrzał Daniel Happe, tym samym drużyna gości musiała większość mecz grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. W 15. minucie James Dayton zastąpił Joe Widdowsona.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Barrow AFC w 16. minucie spotkania, gdy Josh Kay strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Chris Taylor.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Barrow AFC.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Leyton Orient w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 50. minucie Danny Johnson wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki pomógł Craig Clay.

Między 61. a 76. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom gości i dwie drużynie przeciwnej. W 67. minucie boisko opuścili piłkarze Leyton Orient: Olatunji Akinola, Jobi McAnuff, a na ich miejsce weszli Sam Ling, Louis Dennis. W 78. minucie w drużynie Barrow AFC doszło do zmiany. Harrison Biggins wszedł za Mike'a Jonesa.

Między 82. a 87. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Josh Coulson
82′ Tom Beadling
Daniel Happe9′
Bradley Barry
James Brophy
Chris Taylor
Craig Clay
78′ Mike Jones
James Dayton15′
 16′ 68′ Josh Kay
Ousseynou Cissé61′
61′ Lewis Hardcastle
Conor Wilkinson87′
83′ Dior Angus
Joe Widdowson15′
78′ Harrison Biggins
Hector Kyprianou
Jason Taylor
Jordan Maguire-Drew
Jack Hindle
Jobi McAnuff67′ 76′

Josh Wright

Przewaga zespołu Barrow AFC w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Zawodnicy Leyton Orient dostali w meczu sześć żółtych kartek oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy cztery żółte.

Zespół Barrow AFC w drugiej połowie wymienił jednego gracza. Natomiast drużyna gości wykorzystała wszystkie zmiany.