Liga angielska - 5. kolejka League One: Portsmouth FC - Rotherham United FC 3-2 (2-1)

26 listopada na Fratton Park odbył się pojedynek 5. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Portsmouth FC i Rotherhamu United. Mecz zakończył się zwycięstwem Portsmouth FC 3-2. Spotkanie obejrzało 16 355 widzów.

F. Ladapo 15',62'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć starć drużyna Portsmouth FC (”Pompey”) wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Prawie natychmiast po rozpoczęciu meczu Ronan Curtis wywołał eksplozję radości wśród kibiców Portsmouth FC, strzelając gola w pierwszej minucie meczu. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Ryan Williams.

Jedenastka Rotherhamu United wyrównała wynik meczu. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Freddie Ladapo. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 37. minucie John Marquis dał prowadzenie swojemu zespołowi. W zdobyciu bramki pomógł Ellis Harrison.

Na drugą połowę drużyna Rotherhamu United wyszła w zmienionym składzie, za Matthew Olosunde'a wszedł Chiedozie Ogbene. W 48. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ellisa Harrisona z ”Pompey”, a w 51. minucie Chiedozie Ogbene'a z drużyny przeciwnej.

W 62. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Freddie Ladapo z Rotherhamu United.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Portsmouth FC przyniosły efekt bramkowy. W 66. minucie wynik ustalił Ben Close.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Rotherhamu United doszło do zmiany. Matty Crooks wszedł za Kyle'a Vassella. W 73. minucie Daniel Barlaser zastąpił Jamiego Lindsaya. Chwilę później trener ”Pompey” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Ryana Williamsa. Na boisko wszedł Marcus Harness, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 89. minucie arbiter pokazał kartkę Carltonowi Morrisowi z Rotherhamu United. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-2.

Clark Robertson
 66′ Ben Close
Daniel Barlaser73′
 1′ Ronan Curtis
Trevor Clarke
78′ Ryan Williams
Ben Wiles
48′ Ellis Harrison
Kyle Vassell73′
Oliver Hawkins
Freddie Ladapo  15′, 62′ (k.)
 37′ John Marquis
Jake Hastie
78′ Marcus Harness
Chiedozie Ogbene46′ 51′
Brett Pitman
Michael Smith

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Rotherhamu United pokazał dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała jednej zmiany. Natomiast jedenastka Rotherhamu United w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Dopiero 7 grudnia zespół Rotherhamu United rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Rochdale AFC. Tego samego dnia Peterborough United FC zagra z drużyną ”Pompey” na jej terenie.