Liga angielska - 5. kolejka League One: Plymouth Argyle FC - Burton Albion FC 2-0 (1-0)

10 października na Home Park odbyło się spotkanie 5. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Plymouth Argyle i Burton Albion. Mecz zakończył się zwycięstwem Plymouth Argyle 2-0.

B. Moore 47'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Burton Albion wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 13. minucie John Brayford został zastąpiony przez Kierana Wallace'a.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Plymouth Argyle (”The Greens”) w 25. minucie spotkania, gdy Luke Jephcott strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Conor Grant.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Plymouth Argyle.

Na drugą połowę drużyna Burton Albion wyszła w zmienionym składzie, za Michaela Bostwicka wszedł Colin Daniel.

Zespół Burton Albion ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu wynik na 2-0 podwyższył Byron Moore. Przy zdobyciu bramki pomógł Frank Nouble.

W 58. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kane'a Hemmingsa z Burton Albion, a w 63. minucie Kellanda Wattsa z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Plymouth Argyle postanowił bronić wyniku. W 67. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika George'a Coopera wszedł Joe Edwards, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. W 71. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nialla Canavana z Plymouth Argyle, a w 83. minucie Colina Daniela z drużyny przeciwnej.

W 74. minucie Conor Grant został zmieniony przez Bena Reevesa, a za Luke'a Jephcotta wszedł na boisko Dominic Telford, co miało wzmocnić jedenastkę Plymouth Argyle. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Indianę Denchev na Stevena Lawlessa. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

John Brayford13′
63′ Kelland Watts
Sam Hughes
71′ Niall Canavan
Michael Bostwick46′
74′ Conor Grant
Neal Eardley
 47′ Byron Moore
Ryan Edwards
67′ George Cooper
Indiana Denchev Vassilev76′
 25′ 79′ Luke Jephcott
Kane Hemmings58′
John Jack Ruddy
Kieran O'Hara
67′ Joe Edwards
Colin Daniel46′ 83′
Jerome Opoku
Ben Fox
Scott Wootton
Ciaran Gilligan
74′ Ben Reeves
Kieran Wallace13′
79′ Dominic Telford
Steven Lawless76′
Klaidi Lolos
Luke Varney

Drużyna Burton Albion zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.