Liga angielska - 5. kolejka League One: Northampton Town - Peterborough United 0-2 (0-1)

W meczu 5. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 10 października, drużyna Northampton Town przegrała z Peterborough United 0-2 (0-1). Starcie odbyło się na PTS Academy Stadium.

R. Brown 80'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 pojedynków zespół Northampton Town wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo aż siedem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Peterborough United w 33. minucie spotkania, gdy Nathan Thompson strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Siriki Dembélé.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Peterborough United.

Na drugą połowę drużyna Northampton Town wyszła w zmienionym składzie, za Christophera Missilou wszedł Ryan Watson. W 51. minucie arbiter pokazał kartkę Samowi Hoskinsowi z Northampton Town.

W 57. minucie w jedenastce Northampton Town doszło do zmiany. Bernard Ashley-Seal wszedł za Harry'ego Smitha. Trener Northampton Town postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił obrońcę Josepha Millsa i na pole gry wprowadził napastnika Ricky'ego Korboa, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 73. minucie kartką został ukarany Ricky Korboa, zawodnik gospodarzy.

Chwilę później trener Peterborough United postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Samuela Szmodicsa. Na boisko wszedł Ryan Broom, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Peterborough United, zdobywając kolejną bramkę. Na 10 minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Reece Brown. Przy zdobyciu bramki pomógł Joe Ward.

W 85. minucie kartkę dostał Ryan Watson, piłkarz Northampton Town. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Ethan Hamilton
46′ Christopher Missilou
Joe Ward
68′ Joseph Mills
Reece Brown  80′
Jack Sowerby
Dan Butler
51′ Sam Hoskins
Samuel Szmodics78′
57′ Harry Smith
Niall Mason
46′ 85′ Ryan Watson
Ryan Broom78′
57′ Bernard Patrick Ashley-Seal
Flynn Clarke
Caleb Chukwuemeka
Louis Samuel Reed
68′ 73′ Ricky Korboa
Mohamed Eisa

Sędzia nie ukarał zawodników Peterborough United żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Peterborough United w drugiej połowie wymieniła jednego gracza.