Liga angielska - 5. kolejka League One: Crewe Alexandra FC - Wigan Athletic FC 3-0 (2-0)

10 października na Alexandra Stadium odbyło się spotkanie 5. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Crewe Alexandra i Wigan Athletic. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Crewe Alexandra 3-0.

M. Mandron 59'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Wigan Athletic (”The Latics”) wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 13. minucie za Donervona Danielsa wszedł Omar Beckles.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Crewe Alexandra w 27. minucie spotkania, gdy Luke Offord strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Callum Ainley.

Drużyna Wigan Athletic ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 2-0 podwyższył Harry Pickering. W zdobyciu bramki pomógł Charlie Kirk.

Niedługo później Mikael Mandron wywołał eksplozję radości wśród kibiców Crewe Alexandra, strzelając kolejnego gola w 59. minucie starcia. Jedyną kartkę w meczu sędzia przyznał Ryanowi Wintle'owi z drużyny gospodarzy. Była to 61. minuta spotkania.

W 80. minucie w jedenastce Crewe Alexandra doszło do zmiany. Tom Lowery wszedł za Calluma Ainleya. W tej samej minucie trener Crewe Alexandra postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Mikaela Mandrona. Na boisko wszedł Chris Porter, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w drużynie Wigan Athletic doszło do zmiany. Charlie Jolley wszedł za Willa Keane'a.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Thomas James
13′ Donervon Joseph Daniels
Darnell Johnson
 27′ Luke Offord
Kal Naismith
 40′ Harry Pickering
Tom Pearce
Luke Murphy
Alex Perry53′
80′ Callum Ainley
Viv Solomon-Otabor
61′ Ryan Wintle
Gavin Massey
Daniel Powell
Christopher Merrie58′
 59′ 80′ Mikael Mandron
Lee Evans
Charlie Kirk
Will Keane80′
Sam Booth
Owen Evans
13′ Omar Beckles
Emeka Obi
Billy Sass-Davies
Oliver Crankshaw53′
80′ Tom Lowery
Divin Baningime
Josh Lundstram
Danny Gardner58′
80′ Chris Porter
Charlie Jolley80′
Offrande Zanzala
Kyle Joseph

Arbiter nie ukarał zawodników Wigan Athletic żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.