Liga angielska - 5. kolejka Championship: Rotherham United FC - Norwich City 1-2 (1-0)

W starciu 5. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 17 października, zespół Rotherhamu United przegrał z Norwich City 1-2 (1-0). Mecz odbył się na AESSEAL New York Stadium. Na boisku mogliśmy zobaczyć Przemysława Płachetę występującego w Norwich City (”Kanarki”).

J. Hugill 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Zespół Norwich City wygrał aż cztery razy, zremisował siedem, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rotherhamu United w trzeciej minucie spotkania, gdy Freddie Ladapo strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Clark Robertson.

W 21. minucie sędzia wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół Rotherhamu United. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Rotherhamu United.

W 56. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Granta Hanleya, zawodnika ”Kanarki”. W 67. minucie Mickel Miller zastąpił Floriana Jozefzoona.

W 68. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Rotherhamu United Michael Ihiekwe. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Angus MacDonald osłabiając tym samym zespół gospodarzy.

Chwilę później trener Rotherhamu United postanowił bronić wyniku. W 73. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Shauna MacDonalda wszedł Richard Wood, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna Rotherhamu United nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała mecz. W 77. minucie Freddie Ladapo został zmieniony przez Michaela Smitha, co miało wzmocnić drużynę Rotherhamu United. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Olivera Skippa na Maria Vrančicia. Trener Norwich City postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Marca Stiepermanna i na pole gry wprowadził napastnika Teemu Pukkiego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Norwich City w 90. minucie spotkania, gdy Jordan Hugill zdobył z karnego drugą bramkę. W doliczonej szóstej minucie spotkania sędzia pokazał żółtą kartkę Matty'emu Crooksowi z zespołu gospodarzy.

Minutę później w drużynie Norwich City doszło do zmiany. Kenny McLean wszedł za Emiliana Buendíę. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Maximillian James Aarons
68′ (samob.) Michael Ihiekwe
Grant Hanley56′
71′ Angus MacDonald
Ben Gibson
Clark Robertson
Xavier Quintillà Guasch
90′ Matty Crooks
Oliver Skipp80′
Daniel Barlaser
Emiliano Buendía90′
73′ Shaun MacDonald
Adam Uche Idah
Ben Wiles
Lukas Rupp
 3′ 21′ (k.) 77′ Freddie Ladapo
Marco Stiepermann80′
67′ Mickel Miller
Jordan Hugill  90′ (k.)
Viktor Johansson
Michael McGovern
73′ Richard Wood
Alexander Banor Tettey
67′ Florian Jozefzoon
Mario Vrančić80′
77′ Michael Smith
Teemu Pukki80′

Zespół ”Kanarki” był w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Zawodnicy Rotherhamu United dostali w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.