Liga angielska - 5. kolejka Championship: Preston North End FC - Cardiff City FC 0-1 (0-0)

W spotkaniu 5. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 18 października, zespół Prestonu przegrał z Cardiff City 0-1 (0-0). Mecz odbył się na Deepdale.

S. Ojo 52'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 24 pojedynki jedenastka Prestonu (”The Lilywhites”) wygrała dziewięć razy i zanotowała osiem porażek oraz siedem remisów.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 29. minucie Greg Cunningham został zmieniony przez Harry'ego Wilsona.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Wysiłki podejmowane przez zespół Cardiff City w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie bramkę zdobył Oluwaseyi Ojo. Asystę zaliczył Kieffer Moore.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Alan Browne z Prestonu. Była to 60. minuta meczu. Trener ”The Lilywhites” postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Ryana Ledsona i na pole gry wprowadził napastnika Jaydena Stockleya. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyny wciąż miały problemy ze skutecznością.

Leandro Bacuna
60′ Brad Potts
Oluwaseyi Babajide Ojo  52′ 79′
Scott Sinclair
David Junior Hoilett
76′ Ryan Ledson
Marlon Pack
60′ Alan Browne
Joe Ralls
67′ Sean Maguire
Kieffer Moore
Connor Ripley
Dillon Phillips
Jordan Storey
Souleymane Bamba77′
60′ Tom Barkhuizen
Filip Benković
Paul Gallagher
Josh Murphy
Daniel Johnson
Will Vaulks79′
67′ Emil Riis Jakobsen
Harry Wilson29′
76′ Jayden Stockley
Robert Nesta Glatzel

Jedenastka Prestonu miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast ”The Lilywhites” przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.