Liga angielska - 5. kolejka Championship: Brentford FC - Coventry City FC 2-0 (0-0)

17 października na Brentford Community Stadium odbyło się spotkanie 5. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Brentford FC i Coventry City. Starcie zakończyło się zwycięstwem Brentford FC 2-0.

I. Toney 46',55'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Mathias Jensen z zespołu gospodarzy. Była to 43. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Brentford FC w 46. minucie spotkania, gdy Ivan Toney strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Asystę zanotował Bryan Mbeumo.

Niedługo później Ivan Toney wywołał eksplozję radości wśród kibiców Brentford FC, zdobywając kolejną bramkę w 55. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki pomagał Emiliano Marcondes.

W 60. minucie Amadou Bakayoko zastąpił Jordana Shipleya. W 61. minucie w zespole Coventry City doszło do zmiany. Sam McCallum wszedł za Josha Paska. Chwilę później trener Brentford FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Ivana Toneya. Na boisko wszedł Marcus Forss, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu sędzia ukarał kartką Bena Sheafa, piłkarza gości. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Ryan Giles
70′ Emiliano Marcondes Camargo Hansen
Kyle John McFadzean
79′ Pelenda Joshua Tunga Dasilva
Jamie Allen
43′ Mathias Jensen
Callum O'Hare
Bryan Mbeumo
Ben Sheaf81′
 46′, 55′ 64′ Ivan Toney
Liam Kelly
70′ Vitaly Janelt
Jordan Shipley60′
64′ Marcus Forss
Maxime Biamou Ngapmou Yoke
79′ Saman Ghoddos
Gervane Kastaneer

Jedenastka Brentford FC zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół Brentford FC w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.