Liga angielska - 5. kolejka Championship: AFC Bournemouth - Queens Park Rangers FC 0-0

W meczu 5. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 17 października, zespół Bournemouth zremisował z Queens Park Rangers 0-0. Pojedynek odbył się na Vitality Stadium.

5. kolejka Anglia - Championship
2020-10-17 16:00 | Stadion: Vitality Stadium | Arbiter: John Brooks
AFC Bournemouth
Queens Park Rangers FC
0
0

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Queens Park Rangers: Osmanowi Kakayowi w 42. minucie i Brightowi Osayiemu-Samuelowi w drugiej minucie doliczonego czasu.

W 48. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Diego Rica z Bournemouth (”The Cherries”), a w 55. minucie Iliasa Chaira z drużyny przeciwnej. Po chwili trener Bournemouth postanowił wzmocnić linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Sama Surridge'a. Na boisko wszedł Arnaut Groeneveld, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 67. minucie Bright Osayi-Samuel zastąpił Alberta Adomaha. W 72. minucie Luke Amos został zmieniony przez Toma Carrolla, co miało wzmocnić jedenastkę Queens Park Rangers. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jeffersona Lermę na Juniora Stanislasa. Trener Queens Park Rangers postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Iliasa Chaira i na pole gry wprowadził napastnika Chrisa Willocka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Osman Kakay42′
48′ Diego Rico Salguero
Robert Dickie
Steve Cook
Yoann Barbet
76′ Jefferson Andrés Lerma Solís
Luke Amos72′
61′ Sam Surridge
Faysal Bettache
76′ Junior Stanislas
Tom Carroll72′
61′ Arnaut Danjuma Groeneveld
Chris Anthony Willock83′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka ”The Cherries” w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.