Liga angielska - 46. kolejka League One: Southend United FC - Sunderland AFC 2-1 (1-0)

4 maja na Roots Hall w Southend-onym-Sei odbyło się starcie 46. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Southend United i Sunderland AFC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Southend United 2-1. Na stadionie zasiadło 10 779 widzów.

4 maja  na Roots Hall w Southend-onym-Sei odbyło się starcie  46. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Southend United  i Sunderland AFC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Southend United 2-1. Na stadionie zasiadło 10 779 widzów.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć pojedynków jedenastka Southend United wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Żadne starcie nie zakończyło się remisem.

Już w pierwszych minutach drużyna Sunderland AFC (”Czarne Koty”) próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 39. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Charliego Wyke'a z ”Czarnych Kotów”, a w 41. minucie Roberta Kiernana z drużyny przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze Southend United otworzyli wynik. W 43. minucie bramkę zdobył John White.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Southend United.

W 56. minucie Lynden Gooch zastąpił Luke'a O'Niena. Trener ”Czarnych Kotów” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kazaiaha Sterlinga. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Will Grigg. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującego gola.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie ”Czarnych Kotów” doszło do zmiany. Dylan McGeouch wszedł za Maksa Powera. W tej samej minucie trener Southend United postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Michael Kightly, a murawę opuścił Sam Hart. W 72. minucie w jedenastce Southend United doszło do zmiany. Timothee Dieng wszedł za Dru Yearwooda. W 75. minucie bramkę wyrównującą zdobył z karnego Chris Maguire. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na 12 minut przed zakończeniem meczu w drużynie Southend United doszło do zmiany. Stephen Humphrys wszedł za Taylora Moore'a.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Southend United przyniosły efekt bramkowy. W 87. minucie wynik ustalił Stephen Humphrys.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Stephenowi Humphrysowi z Southend United. Była to 88. minuta pojedynku. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Przewaga zespołu ”Czarnych Kotów” w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia wręczył dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Sunderland AFC przyznał jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.