Reklama

Reklama

Liga angielska - 46. kolejka League One: Charlton Athletic FC - Rochdale AFC 4-0 (3-0)

4 maja na The Valley w Londynie odbył się mecz 46. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Charltonu Athletic i Rochdale. Starcie zakończyło się zwycięstwem Charltonu Athletic 4-0. Na stadionie zasiadło 12 705 widzów.

4 maja  na The Valley w Londynie odbył się mecz  46. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Charltonu Athletic  i Rochdale. Starcie zakończyło się zwycięstwem Charltonu Athletic 4-0. Na stadionie zasiadło 12 705 widzów.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 spotkań jedenastka Rochdale wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Charltonu Athletic (”The Addicks”) w 19. minucie spotkania, gdy Joe Aribo zdobył pierwszą bramkę. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Josh Parker.

W 32. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Rochdale Calvin Andrew.

Reklama

Niedługo później Lyle Taylor wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”The Addicks”, strzelając kolejnego gola w 40. minucie pojedynku. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste pierwsze trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Albie Morgan.

W 50. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mouhamada-Nabego Sarra z ”The Addicks”, a w 57. minucie Jimmy'ego Keohane'a z drużyny przeciwnej. W 62. minucie Kgosietsile Ntlhe został zmieniony przez Joe Bunneya.

Po chwili trener Rochdale postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Aaron Wilbraham, a murawę opuścił Calvin Andrew.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Charltonu Athletic w 75. minucie spotkania, gdy Krystian Bielik zdobył czwartą bramkę. Asystę przy golu ponownie zanotował Albie Morgan.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia w zespole Rochdale doszło do zmiany. Lewis Bradley wszedł za Rekeila Pyke'a. Na murawie, jak to często zdarzało się Charltonowi Athletic w tym sezonie, pojawił się Mark Marshall, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 83. minucie Lyle'a Taylora. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W 90. minucie kartkę otrzymał Ryan Delaney z jedenastki gości.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-0.

Drużyna Charltonu Athletic była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

12 maja jedenastka Charltonu Athletic będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej rywalem będzie Doncaster Rovers FC.

Reklama

Reklama

Reklama