Liga angielska - 46. kolejka Championship: Nottingham Forest - Bolton Wanderers FC 1-0 (1-0)

5 maja na The City Ground odbyło się spotkanie 46. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Nottinghamu Forest i Boltonu Wanderers. Mecz zakończył się zwycięstwem Nottinghamu Forest 1-0. Pojedynek obejrzało 27 578 widzów.

46. kolejka Anglia - Championship
2019-05-05 13:30 | Stadion: The City Ground | Widzów: 27578 | Arbiter: O. Langford
Nottingham Forest
Bolton Wanderers FC
1
0
J. Lolley 28'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 53 starcia zespół Boltonu Wanderers (”Kłusaki”) wygrał 19 razy i zanotował tyle samo porażek oraz 15 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną bramkę meczu dla Nottinghamu Forest (”Forest”) zdobył Joe Lolley w 28. minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Nottinghamu Forest.

W 67. minucie Joe Lolley został zastąpiony przez Daryla Murphy'ego. Chwilę później trener Boltonu Wanderers postanowił wzmocnić linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Craiga Noone'a. Na boisko wszedł Ronan Darcy, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 75. minucie w drużynie Nottinghamu Forest doszło do zmiany. Adlène Guédioura wszedł za Lewisa Grabbana. W 77. minucie Joe Pritchard został zmieniony przez Jacka Earinga, co miało wzmocnić jedenastkę Boltonu Wanderers. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając João Carvalha na Arvina Appiaha. W drugiej połowie nie padły gole.

Jack Hobbs
84′ João António Antunes Carvalho
Gary O'Neil
 28′ 67′ Joe Lolley
Joe Cameron Pritchard77′
75′ Lewis Grabban
Josh Magennis
Costel Fane Pantilimon
Jake Turner
Tobias Pereira Figueiredo
Chiori Johnson
75′ Adlène Guédioura
Mark Little
Ben Watson
Jack Earing77′
Claudio Ariel Yacob
Erhun Aksel Öztümer
84′ Arvin Appiah
Ronan Darcy70′
67′ Daryl Murphy
Clayton Donaldson

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna Nottinghamu Forest w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.