Liga angielska - 46. kolejka Championship: Derby County - West Bromwich Albion FC 3-1 (1-0)

5 maja na Pride Park Stadium odbyło się spotkanie 46. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Derby County i WBA. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Derby County 3-1. Mecz obejrzało 32 055 widzów.

46. kolejka Anglia - Championship
2019-05-05 13:30 | Stadion: Pride Park Stadium | Widzów: 32055 | Arbiter: T. Robinson
S. Johansen 47'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 68 starć drużyna Derby County (”Barany”) wygrała 26 razy i zanotowała 25 porażek oraz 17 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 16. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Kyle'owi Bartleyowi z WBA (”The Baggies”).

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Derby County w 19. minucie spotkania, gdy Martyn Waghorn zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jayden Bogle.

W 23. minucie żółtą kartką został ukarany Jay Rodriguez, piłkarz WBA. Niedługo później trener Derby County postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 41. minucie na plac gry wszedł David Nugent, a murawę opuścił Martyn Waghorn. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Derby County.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Stefan Johansen. Przy strzeleniu gola pomagał Jay Rodriguez.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom The Baggies: Samowi Johnstone'owi w 58. i Stefanowi Johansenowi w 59. minucie. Trener WBA wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Matta Phillipsa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Jacob Murphy. W 65. minucie za Duane Holmesa wszedł Mason Bennett.

Trzeba było trochę poczekać, aby Mason Bennett wywołał eksplozję radości wśród kibiców Derby County, zdobywając kolejną bramkę w 70. minucie spotkania. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał żółtą kartką Masona Bennetta, piłkarza gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Baranów” w 73. minucie spotkania, gdy Harry Wilson strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. To już piętnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 75. minucie Stefan Johansen został zmieniony przez Sama Fielda, a za Kyle'a Bartleya wszedł na boisko Hal Robson-Kanu, co miało wzmocnić zespół ”The Baggies”. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Harry'ego Wilsona na George'a Evansa w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia. W 83. minucie żółtą kartkę otrzymał Ahmed Hegazi z drużyny gości. W drugiej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Hal Robson-Kanu osłabiając tym samym zespół gości.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Ahmed Hegazi83′
65′ Duane Holmes
Mason Holgate
 73′ (k.) 90′ Harry Wilson
Dwight Gayle
 19′ 41′ Martyn Waghorn
Jay Rodriguez23′
Scott Carson
Jonathan Bond
90′ George Evans
Tyrone Mears
Calum MacDonald
Conor Townsend
Tom Huddlestone
Sam Field75′
65′  70′ 71′ Mason Bennett
James Morrison
Jack Marriott
Matt Phillips60′
41′ David Nugent
Hal Robson-Kanu78′ 90′

”The Baggies” obejrzały w meczu pięć żółtych kartek i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.