Liga angielska - 46. kolejka Championship: Brentford FC - Preston North End FC 3-0 (1-0)

W pojedynku 46. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 5 maja, jedenastka Brentford FC wygrała z Prestonem 3-0 (1-0). Mecz na Griffin Park obejrzało 11 289 widzów.

46. kolejka Anglia - Championship
2019-05-05 13:30 | Stadion: Griffin Park | Widzów: 11289 | Arbiter: J. Linington
M. Forss 83'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 29 meczów zespół Brentford FC wygrał 12 razy i zanotował dziewięć porażek oraz osiem remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 12. minucie Julian Jeanvier zastąpił Mosesa Odubajo.

W 28. minucie kartkę dostał Daniel Johnson, zawodnik Prestonu (”The Lilywhites”).

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Brentford FC w 45. minucie spotkania, gdy Ezri Konsa strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zanotował Sergi Canós.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Brentford FC.

Trener Prestonu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lukasa Nmechę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Jayden Stockley.

Drużyna Prestonu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 54. minucie wynik na 2-0 podwyższył Neal Maupay. To już dwudzieste piąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Sergiego Canósa.

W 61. minucie Callum Robinson został zmieniony przez Louisa Moulta, a za Seana Maguire'a wszedł na boisko Josh Ginnelly, co miało wzmocnić jedenastkę Prestonu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sergiego Canósa na Marcusa Forssa. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Darnell Fisher z zespołu gości. Była to 65. minuta meczu. Niedługo później trener Brentford FC postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Olliego Watkinsa wszedł Jaakko Oksanen, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać.

Trzeba było trochę poczekać, aby Marcus Forss wywołał eksplozję radości wśród kibiców Brentford FC, zdobywając kolejną bramkę w 83. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki pomagał Emiliano Marcondes.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Darnell Fisher65′
12′ Julian Jeanvier
Joe Rafferty
Luka Račić
Jordan Storey
79′ Sergi Canós Tenes
Alan Browne
 45′ Ezri Konsa Ngoyo
Paul Gallagher
Emiliano Marcondes Camargo Hansen
Daniel Johnson28′
 54′ Neal Maupay
Jayden Stockley46′
79′ Ollie Watkins
Sean Maguire75′
Pelenda Joshua Tunga Dasilva
Callum Robinson61′
Patrik Sigurður Gunnarsson
Declan Rudd
12′ Moses Odubajo
Paul Huntington
79′ Jaakko Oksanen
Josh Earl
Theodore Archibald
Josh Ginnelly75′
Jan Žambůrek
Adam O'Reilly
79′  83′ Marcus Forss
Louis Elliott Moult61′
Chiedozie Ogbene
Lukas Nmecha46′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Prestonu przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.