Liga angielska - 46. kolejka Championship: Blackburn Rovers FC - Swansea City AFC 2-2 (1-2)

W spotkaniu 46. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 5 maja, jedenastka Blackburnu Rovers zremisowała ze Swansea City 2-2 (1-2). Mecz na Ewood Park obejrzało 16 227 widzów.

O. McBurnie 35'

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Blackburnu Rovers (”Wędrowcy”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 21. minucie bramkę zdobył Darragh Lenihan.

Zespół Swansea City otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Courtney Baker-Richardson. Sytuację bramkową stworzył Wayne Routledge.

W 28. minucie za Elliotta Bennetta wszedł Jacob Davenport.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Swansea City w 35. minucie spotkania, gdy Oliver McBurnie zdobył drugą bramkę. To już dwudzieste drugie trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Matta Grimesa.

W 44. minucie arbiter ukarał kartką Bradleya Dacka, piłkarza gospodarzy. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Blackburnu Rovers przyniosły efekt bramkowy. W 47. minucie Bradley Dack wyrównał wynik meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Danny Graham.

Niedługo później trener Swansea City postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Courtneya Bakera-Richardsona. Na boisko wszedł Yan Dhanda, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. A trener ”Wędrowców” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Craiga Conwaya. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Danny Graham. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Cameron Carter-Vickers z zespołu gości. Była to 69. minuta meczu.

W 74. minucie Corry Evans został zmieniony przez Harrisona Chapmana, co miało wzmocnić jedenastkę Blackburnu Rovers. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając George'a Byersa na Joela Asora w 79. minucie oraz Wayne'a Routledge'a na Nathana Dyera w tej samej minucie. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Cameron Carter-Vickers69′
 21′ Darragh Lenihan
Declan John
Lewis Travis
Connor Roberts
Derrick Williams
Mike van der Hoorn
28′ Elliott Bennett
Wayne Routledge87′
 47′ 44′ Bradley Dack
George Byers79′
74′ Corry Evans
Jay Fulton
Joe Rothwell
Matt Grimes
67′ Danny Graham
Kyle Naughton
67′ Craig Ian Conway
Joe Rodon
28′ Jacob Davenport
Joel Asoro79′
Ben Brereton
Nathan Dyer87′
Daniel Butterworth
Yan Dhanda61′
74′ Harrison Chapman
Barrie McKay

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.