Liga angielska - 45. kolejka League Two: Newport County AFC - Lincoln City 1-0 (1-0)

27 kwietnia na Rodney Parade odbył się mecz 45. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Newport County i Lincoln City. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Newport County 1-0. Na stadionie stawiło się 4 605 widzów.

S. Bennett 7'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem spotkań jedenastka Lincoln City wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Newport County w siódmej minucie spotkania, gdy Scott Bennett zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Padraig Amond.

W 42. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Regana Poole'a z Newport County, a w 45. minucie Matthew Rheada z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Newport County.

Trener Lincoln City wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Shaya McCartana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie siedem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Matthew Rhead. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 55. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Lincoln City: Danielowi Rowe'owi i Harry'emu Toffolo.

W 58. minucie za Harry'ego Andersona wszedł Bruno Andrade. W 71. minucie sędzia przyznał kartkę Michaelowi Bostwickowi z zespołu gości. Chwilę później trener Newport County postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Adebayo Azeez, a murawę opuścił Ben Kennedy.

Na 13 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Lincoln City doszło do zmiany. Tom Pett wszedł za Michaela O'Connora. W drugiej połowie nie padły gole.

Josh Vickers
 7′ Scott Bennett
Harry Toffolo55′
42′ Regan Poole
Harry Anderson58′
74′ Ben Kennedy
Bruno Miguel Carvalho Andrade58′
74′ Adebayo Azeez
Shay McCartan46′

Przewaga jedenastki Lincoln City w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter wręczył jedną żółtą kartkę piłkarzom Newport County, a zawodnikom gości pokazał cztery.

Jedenastka Newport County w drugiej połowie dokonała jednej zmiany.

Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.