Liga angielska - 45. kolejka League Two: Cheltenham Town FC - Swindon Town FC 3-2 (3-0)

W spotkaniu 45. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 27 kwietnia, drużyna Cheltenham Town zwyciężyła ze Swindon Town 3-2 (3-0). Mecz na Jonny-Rocks Stadium obejrzało 4 306 widzów.

45. kolejka Anglia - League Two
2019-04-27 16:00 | Stadion: Jonny-Rocks Stadium | Widzów: 4306 | Arbiter: T. Nield
M. Richards 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół Cheltenham Town wygrał aż osiem razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. W 26. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Swindon Town Luke Woolfenden.

Zespół Swindon Town ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 30. minucie wynik na 2-0 podwyższył Billy Waters. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ben Tozer.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cheltenham Town w 37. minucie spotkania, gdy Kevin Dawson zdobył trzecią bramkę. Przy zdobyciu bramki ponownie pomógł Ben Tozer.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Ben Tozer z Cheltenham Town. Była to 41. minuta pojedynku.

Drugą połowę zespół Swindon Town rozpoczął w zmienionym składzie, za Kyle'a Knoyle'a wszedł Keshi Anderson. Drugą połowę jedenastka Swindon Town rozpoczęła w zmienionym składzie, za Kaiyne'a Woolery'ego wszedł Oliver Lancashire.

W 69. minucie Michael Doughty zastąpił Marca Richardsa. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Cheltenham Town doszło do zmiany. Christopher Clements wszedł za Jacoba Maddoksa. Niedługo później trener Cheltenham Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Alex Addai, a murawę opuścił Billy Waters.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 84. minucie na listę strzelców wpisał się Theo Robinson. Asystę przy golu zaliczył Canice Carroll.

Na cztery minuty przed zakończeniem meczu w zespole Cheltenham Town doszło do zmiany. Jordan Tillson wszedł za Kevina Dawsona.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 90. minucie wynik ustalił Marc Richards.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartki obejrzał Luke Varney, Charlie Raglan z Cheltenham Town oraz Luke Woolfenden z jedenastki gości. Zespołowi Swindon Town zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Cheltenham Town.

Luke Woolfenden 26′ (samob.) 90′
90′ Charlie Raglan
Matthew Taylor
41′ Ben Peter Anthony Tozer
Canice Carroll
 30′ 82′ Billy Waters
Michael Doughty69′
 37′ 86′ Kevin Patrick Dawson
Jak McCourt
71′ Jacob Christian Maddox
Kaiyne Woolery46′
Conor Thomas
Theo Robinson  84′
90′ Luke Varney
Kyle Bennett
Rhys Lovett
Will Henry
Ryan Broom
Oliver Lancashire46′
71′ Christopher Clements
Toumani Diagouraga
86′ Jordan Roy Tillson
James Dunne
82′ Alex Addai
Keshi Anderson46′
Rakish Bingham
Ben House
George Lloyd
Marc Richards69′  90′

Zespół Cheltenham Town zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Zawodnicy Cheltenham Town otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.