Liga angielska - 45. kolejka League Two: Carlisle United FC - Crawley Town FC 4-2 (4-1)

27 kwietnia na Brunton Park odbył się pojedynek 45. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Carlisle Utd i Crawley Town. Starcie zakończyło się zwycięstwem Carlisle Utd 4-2. Na stadionie zasiadło 4 514 widzów.

A. Gerrard 77' (samob.)

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Drużyna Carlisle Utd wygrała aż sześć razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W siódmej minucie Nathan Thomas dał prowadzenie swojej drużynie. Przy zdobyciu bramki pomógł Regan Slater.

Zespół Crawley Town ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania Nathan Thomas po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 2-0. W zdobyciu bramki pomógł Callum O'Hare.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Carlisle Utd w 20. minucie spotkania, gdy Callum O'Hare zdobył trzecią bramkę. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Joe McNerneyowi z Crawley Town. Była to 21. minuta meczu.

Trener Carlisle Utd wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jasona Kennedy'ego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Callum O'Hare. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejną bramkę.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 31. minucie wynik na 4-0 podwyższył Hallam Hope. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie. Asystę przy golu ponownie zanotował Regan Slater.

Zawodnicy Crawley Town odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Ashley Nathaniel-George. Bramka padła po podaniu Olliego Palmera.

W 58. minucie Ollie Palmer został zastąpiony przez Luke'a Gambina. W 69. minucie Jason Kennedy został zmieniony przez Marka Cullena, co miało wzmocnić jedenastkę Carlisle Utd. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Filipe Morais na Matthew Willocka.

W 77. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Carlisle Utd Anthony Gerrard. W 81. minucie w zespole Carlisle Utd doszło do zmiany. Macaulay Gillesphey wszedł za Stefana Scougalla.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Tom Dallison, piłkarz Crawley Town. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-2.

Glenn Morris
77′ (samob.) Anthony Gerrard
Tom Dallison90′
Gary Miller
Joe Maguire
Tom Parkes
Joe McNerney21′
 7′, 9′ Nathan Thomas
Lewis Jack Young
81′ Stefan Scougall
Dannie Bulman
Mike Jones
Filipe Morais71′
Gary Liddle
Ashley Nathaniel-George  44′
 20′ 24′ Callum O'Hare
Panutche Amadu Pereira Camará
Regan Slater
Reece Grego-Cox
 31′ Hallam Hope
Ollie Palmer58′
Louis Gray
Yusuf Mersin
81′ Macaulay Gillesphey
Bondz Bondzanga N'Gala
Jarrad Branthwaite
David Sesay
George Glendon
Josh Doherty
24′ 69′ Jason Kennedy
Luke Gambin58′
69′ Mark Cullen
Matthew Willock71′
Connor Mark Simpson

Drużyna Crawley Town zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał zawodników Carlisle Utd żadną kartką, natomiast piłkarzom gości wręczył dwie żółte.

Zespół gospodarzy wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast jedenastka Crawley Town w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.