Liga angielska - 45. kolejka League One: Walsall FC - Peterborough United FC 3-0 (1-0)

27 kwietnia na Banks's Stadium odbyło się starcie 45. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Walsall FC i Peterborough United. Mecz zakończył się zwycięstwem Walsall FC 3-0. Na stadionie stawiło się 5 400 widzów.

J. Gordon 74'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 pojedynków jedenastka Walsall FC (”The Saddlers”) wygrała 10 razy i zanotowała sześć porażek oraz dziewięć remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 24. minucie w zespole Peterborough United doszło do zmiany. Ivan Toney wszedł za George'a Coopera.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Walsall FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Andy Cook. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Scott Laird.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Walsall FC.

W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter wręczył kartkę George'owi Dobsonowi z jedenastki gospodarzy.

W 57. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Peterborough United Danny Lafferty. Kibice Peterborough United nie mogli już doczekać się wprowadzenia Joe Warda. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Siriki Dembele.

W 61. minucie kartką został ukarany Alex Woodyard, piłkarz Peterborough United. W 62. minucie Dan Scarr został zastąpiony przez Jona Guthriego. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Peterborough United doszło do zmiany. Lee Tomlin wszedł za Dannego Laffertego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Walsall FC w 74. minucie spotkania, gdy Josh Gordon zdobył trzecią bramkę. To już siódme trafienie tego piłkarza w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Andy Cook.

W 81. minucie w zespole Walsall FC doszło do zmiany. Isaiah Osbourne wszedł za Joe Edwardsa. Niedługo później trener Walsall FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku na plac gry wszedł Aramide Oteh, a murawę opuścił Andy Cook. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Rhys Bennett
81′ Joe Edwards
George Cooper24′
62′ Dan Scarr
Siriki Dembélé59′
48′ George Dobson
Marcus Maddison
Liam Kinsella
Louis Samuel Reed
 45′ 90′ Andy Cook
Alex Woodyard61′
 74′ Josh Gordon
Matt Godden
Liam Roberts
Conor O'Malley
Jackson Joseph Fitzwater
Ben White
62′ Jonathan Neil Guthrie
Callum Cooke
Cameron Norman
Joe Ward59′
Zeli Ismail
Mathew Stevens
81′ Isaiah Osbourne
Lee Tomlin65′
90′ Aramide Oteh
Ivan Toney24′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.