Liga angielska - 45. kolejka League One: Rochdale AFC - Southend United FC 1-0 (0-0)

27 kwietnia na Crown Oil Arena odbyło się spotkanie 45. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Rochdale i Southend United. Mecz zakończył się zwycięstwem Rochdale 1-0. Na stadionie stawiło się 5 000 widzów.

I. Henderson 53'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 26 razy. Jedenastka Southend United wygrała aż 11 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko siedem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 14. minucie Luke Hyam został zastąpiony przez Timothee Dienga.

Jedyną kartkę w meczu sędzia przyznał Michaelowi Williamsowi z zespołu gospodarzy. Była to 38. minuta starcia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną bramkę meczu zdobył Ian Henderson dla jedenastki Rochdale. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste trafienie w sezonie.

Po chwili trener Southend United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Stephen McLaughlin, a murawę opuścił Steven Hendrie. W tej samej minucie w drużynie Southend United doszło do zmiany. Michael Kightly wszedł za Timothee Dienga. A kibice Rochdale nie mogli już doczekać się wprowadzenia Matta Done'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Rekeil Pyke.

Robert Kiernan
38′ 72′ Michael Jordan Williams
Sam Mantom
 53′ 87′ Ian Henderson
Harry Bunn
63′ Rekeil Pyke
Michael Kightly60′
63′ Matt Done
Stephen McLaughlin60′
72′ Stephen Dooley
Dru Yearwood
87′ Calvin Andrew
Charlie Kelman

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Rochdale pokazał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.