Liga angielska - 45. kolejka League One: Oxford United FC - Doncaster Rovers FC 2-2 (1-1)

27 kwietnia na The Kassam Stadium odbyło się starcie 45. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Oxford Utd i Doncasteru Rovers. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 9 000 widzów.

45. kolejka Anglia - League One
2019-04-27 16:00 | Stadion: The Kassam Stadium | Widzów: 9000 | Arbiter: C. Breakspear
N. Jones 61' (samob.)

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Oxford Utd wygrał dwa razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Doncasteru Rovers (”Wikingowie”) otworzyli wynik. W siódmej minucie bramkę zdobył John Marquis. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Mallik Wilks.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Paul Downing z ”Wikingów”. Była to 12. minuta pojedynku.

Piłkarze gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Marcus Browne. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Jerome Sinclair.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Na drugą połowę zespół Doncasteru Rovers wyszedł w zmienionym składzie, za Paula Downinga wszedł Tom Anderson.

Trzeba było trochę poczekać, aby James Henry wywołał eksplozję radości wśród kibiców Oxford Utd, strzelając kolejnego gola w 49. minucie spotkania. W 57. minucie Tommy Rowe został zastąpiony przez Kierana Sadliera.

W 61. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Oxford Utd Nico Jones. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Oxford Utd: Cameronowi Brannaganowi w 67. i Curtisowi Nelsonowi w 71. minucie.

W tej samej minucie trener Oxford Utd postanowił wzmocnić linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Jamesa Henry'ego. Na boisko wszedł Mark Sykes, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Wikingowie: Mattowi Blairowi w 80. i Herbiemu Kane'owi w 88. minucie. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Marko Maroši
61′ (samob.) Nico Jones
Daniel Kenny Andrew
Sam Long
Andy Butler
71′ Curtis Nelson
Paul Downing12′ 46′
67′ Cameron Brannagan
James Coppinger
 13′ Marcus Browne
Tommy Rowe57′
James Hanson
Matt Blair80′
Josh Ruffles
Herbie Kane88′
80′ Gavin Whyte
Benjamin Whiteman
86′ Jerome Sinclair
Mallik Wilks
 49′ 71′ James Henry
Aaron Lewis
71′ Mark Sykes
Alistair Crawford
80′ Rob Hall
Kieran Sadlier57′
Kyran Lofthouse
Alfie May
86′ Jamie Mackie
Tyler Smith

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze Oxford Utd obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka Oxford Utd w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.